Nec Terrain jest dostępny w ofercie AT&T.

Cena nie jest wygórowana – w abonamencie na 2 lata smartfon kosztuje 100 dolarów.

Na rynku urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android można zobaczyć znaczący spadek sprzętu, z fizyczną klawiaturą QWERTY, jednak takie urządzenia jak właśnie BlackBerry Q10 oraz Nec Terrain, mają dużą szansę na podbicie serc osób, które nie lubią pisać na dotykowym ekranie.

Nec właśnie pojawił się w sprzedaży. Klawiatura jest podobna do urządzeń firmy BlackBerry – ma cztery rzędy klawiszy z przodu urządzenia. Ekran jest niewielki, ale ma dobrą rozdzielczość. 640 na 480 pikseli wypada korzystnie, jeśli weźmiemy pod uwagę ekran 3.1 cala. Pamiętaj, że w urządzeniach bez klawiatury, zawsze większość ekranu jest zakrywa właśnie przez wirtualną klawiaturę, przez co widzimy tylko część tego, co się na nim dzieje. Urządzenie jest wodoodporne. Pracuje pod kontrolą procesora Qualcomm Snapdragon S4, o dwóch rdzeniach. System operacyjny to Android w wersji 4.0. Aparat z przodu ma rozdzielczość 3 MP a z tyłu 5 MP. Uważamy, że to rozsądne wyjście, gdyż zdjęcia będą dobrej jakości i nie będą zajmowały dużo miejsca na karcie pamięci.

Pozostaje zapytać tylko, czy kiedykolwiek zobaczymy urządzenia z klawiaturą typu QWERTY, które będą miały ekran większy niż 5 cali.

 

Dodaj komentarz