Nec wycofuje się z tworzenia kolejnych smartfonów, pozostaje przy produkowaniu tabletów.

Firma Nec w Polsce kojarzy się głównie z dużymi telefonami komórkowymi o ogromnych możliwościach. Okazuje się, że producent nie odnalazł się w biznesie smartfonów i zaprzestaje ich produkcję. Mimo tego, że nie stworzył także tabletu, który okazałby się przebojem, pozostawia sobie ten kawałek tortu.

Od pierwszego sierpnia Nec zaprzestał tworzenia, produkowania oraz sprzedawania wszystkich urządzeń związanych z komunikacją głosową. Będzie wspierał użytkowników swojego sprzętu oraz naprawiał w serwisach firmowych jeszcze przez rok. W poprzednim roku Nec odnotował duże straty, musiał zwolnić ponad 10 000 pracowników, a złe decyzje podjęte przez zarząd firmy, kosztowały ponad 1.3 miliarda dolarów.

Większość posad, które zostały zlikwidowane, znajdowało się w sektorze telefonów komórkowych. Tablety produkowane przez firmę Nec należą do średniej kategorii cenowej i jakościowej. Ten, który umieściliśmy w ikonie wpisu, ma ekran 10 cali, wyświetlacz 1280 na 800 pikseli oraz waży prawie pół kilograma. Jest bardzo cienki, ma niespełna osiem milimetrów grubości. Jego nazwa to LifeTouch L.

Dodaj komentarz