Nevada Silver – gorączka srebra

Niedawno mieliśmy okazję podziwiać grę strategiczną 1849, natomiast dziś pojawił się dodatek do tej pozycji. Nosi nazwę Nevada Silver, a akcja toczy się dziesięć lat później. Większość gier tego typu opiera się na temacie gorączki złota, natomiast w Nevada Silver głównym surowcem jest srebro.

Akcja toczy się w czasach, kiedy gorączka złota w Kalifornii już minęła. Mamy do dyspozycji sześć miast w północnej Nevadzie, gdzie musimy walczyć o zdobycie jak najlepszych działek ze srebrem i zamieniać ten kruszec na inne zasoby.

W stosunku do gry 1849 zaszło nieco zmian – w dodatku otrzymujemy nowe maszyny, napędzane parą, które ułatwiają wydobywanie srebra. Dodatek kosztuje 2 dolary, a do działania potrzebuje podstawowej wersji, kosztującej w Google Play Store 5 dolarów. Jak widać, nie jest to tania gra, ale wpływa to na jej jakość i brak irytujących dodatków. Gra zdobyła bardzo pozytywne opinie w sieci, dlatego warto zastanowić się nad jej ściągnięciem na swój smartfon lub tablet i wypróbowaniem jej.

Dodaj komentarz