Nexus 4 pokazuje na co stać Androida 4.3

W Androidzie 4.3 pojawi się nieco subtelnych zmian. Dotyczą na przykład sterowania urządzeniami.  Jeśli zdjęcia umieszczone przez jednego z uczestników wystawy mobile expo w Tajlandii są prawdziwe, nowy Nexus 4, który został tam pokazany, działa właśnie pod kontrolą Androida 4.3. To nie jedyny przeciek pochodzący z tego wydarzenia – musimy jeszcze odfiltrować te zdjęcia, które są jednoznacznie „fake”.

Co do oryginalności filmów nie można mieć wątpliwości – użytkownik jednoznacznie używa Nexusa 4 w inny sposób, niż znaliśmy dotychczas. Interface przedstawionego smartfonu wygląda nieco jak zmodyfikowana obsługa za pomocą gestów, którą znaliśmy z Androida 4.2. Różni się tym, że gesty są „zagnieżdżone” w kolejnych poziomach menu, które można aktywować za ich pomocą. Kto wie, być może taki sposób obsługi już wkrótce stanie się naturalny dla wszystkich użytkowników smartfonów oraz tabletów.

Dlaczego Google wymiguje się od oficjalnych wypowiedzi na temat nowego systemu sterowania tabletami? Być może jest to powiązane z tym, że to bardzo wczesny projekt i nie jest jeszcze dopracowany.

Dodaj komentarz