Nexus 5 – pierwsze wrażenia

Premiera smartfona  Nexus 5 wzbudziła wielkie emocje. W poniższym wpisie postaramy się opisać nowy smartfon (i nowy system operacyjny) w obiektywny sposób.

Premiera odbyła się w niecodzienny sposób. Wieści o smartfonie spływały regularnie, natomiast premiera nastąpiła niemal bez zapowiedzi – po prostu okazało się, że można go zamówić. Co dostajemy za trzysta pięćdziesiąt dolarów?
5 calowy wyświetlacz 1920 na 1080 pikseli
Procesor Qualcomm Snapdragon 800 2.3 GHz. RAM to 2 GB, a aparat z tyłu smartfona ma 8 megapikseli rozdzielczości. System operacyjny to oczywiście najnowszy Android KitKat w wersji 4.4. Pamięć wewnętrzna smartfona to 16 lub 32 GB, wyposażono go także w łączność WiFi oraz NFC. Bateria ma pojemność 2.300 mAh – można ją ładować bezprzewodowo. Jednym słowem, za tę cenę otrzymujemy znacznie więcej niż w przypadku większości smartfonów, które kosztują więcej. Nexus wyróżnia się także świetną kamerą. Jeśli także pragniesz mieć smartfon z systemem operacyjnym Android 4.4 musisz jeszcze zaczekać – Motorola oraz HTC już niedługo będą oferowały możliwość aktualizacji.

Dodaj komentarz