Nexus 7 – jakie są najbardziej rozpowszechnione problemy z tym sprzętem?

Mamy wiele doniesień o tym, że Nexus 7 nie jest najbardziej bezawaryjnym urządzeniem na rynku sprzętu przenośnego. Sprawia on problemy wielu użytkownikom, a są one zwykle takie same. Sprzęt rzadko kiedy działa bezawaryjnie aż do końca gwarancji, często odmawia posłuszeństwa i zawiesza się. Przyczyną może być użycie tanich modułów pamięci.

Na prawdę trudno znaleźć osobę, która by nie miała problemów z Nexusem, objawiającej się dramatycznym spadkiem wydajności. Słychać narzekania, że problem pojawia się od razu po włączeniu.

Najczęściej narzekamy na to, że system operacyjny Android nie współpracuje jak należy z pamięcią SSD, dużo zastrzeżeń jest także do jakości pamięci RAM. Wiele osób samodzielnie modyfikuje Nexusa, tak, by działał lepiej na fabrycznej pamięci. Wielu osobom pomaga wyłączenie usługi Google aktualności. Niestety, bywa tak, że ta usługa włącza się ponownie bez naszej wiedzy.

Czy twojego Nexusa też dotykają te problemy? Jeśli tak jest, to być może warto pomyśleć, o zastąpieniu go nową wersją tabletu.

Dodaj komentarz