Nexus 9 – wciąż warty uwagi

Nexus 9 to dość dobrze znany tablet wyprodukowany przez HTC. Warto zwrócić na niego uwagę przede wszystkim dlatego, że posiada czysty system operacyjny Android.

Wyświetlacz Nexusa 9 ma rozdzielczość 2048 na 1536 pikseli. Zabezpieczono go szkłem Gorilla Glass. Procesor, który wyróżnia ten model, to Nvidia Tegra K1 taktowana zegarem 2,3 GHz.

Tablet posiada 2 GB RAM, a na dane użytkownika pozostaje 16 GB. Kamera z przodu ma jedynie 1,6 MP, natomiast z tyłu – 8 MP. Tablet można kupić w wielu sklepach internetowych, jednak nie jest dostępny w oficjalnej dystrybucji. Tablet jest wykonany z plastiku, który ugina się pod dotykiem i przypomina gumę. Urządzenie ma grube rami i duże wymiary.

Dużym plusem jest rozdzielczość ekranu, która pozwala na uzyskanie bardzo ostrego obrazu. Jego ekran ma przekątną 4:3, co jest dobrym rozwiązaniem podczas czytania stron internetowych. Wyświetlacz jest bardzo jasny i doskonale odwzorowuje kolory. Jeśli szukasz dobrego tabletu z czystym Androidem, Nexus jest godny polecenia.

Dodaj komentarz