Nokia Lumia 530 – dużo zalet, niska cena

Nokia Lumia 530 należy do najtańszych modeli z systemem operacyjny Windows Mobile. Od razu zadajemy pytanie – czy to prawda, że ten system jest tak dobrze zoptymalizowany, że działa na każdym sprzęcie?

Ten modelu Lumii ma tę zaletę, że jest prosty w obsłudze i mogą na niego sobie pozwolić osoby, które szukają smartfona w niskiej cenie. Jego zaletą jest przede wszystkim świetne działanie systemu, który nie zawiesza się i zawsze działa płynnie. Można w niej korzystać z dwóch kart SIM, a także robić całkiem niezłe zdjęcia, jak na tę klasę cenową. Oczywiście nie obyło się bez wad – budżetowa Nokia ma mało pamięci, kiepski ekran, nie ma kamery do selfie i można nią nagrywać filmy jedynie w słabej rozdzielczości.

Ta Nokia nie należy do cienkich smartfonów, ale braki rekompensują ciekawe kolory obudowy – Lumia wyróżnia się na ulicy. 12 mm grubości to blisko dwukrotnie więcej, niż mają najcieńsze modele, ale poprawia to chwyt. Producent mógłby wyposażyć ten model w mniej śliską obudowę.

Obudowa w Lumii 530 jest dobrze spasowana, a niewielki ekran to zaleta dla osób, które dużo rozmawiają, gdyż smartfon łatwo można trzymać jedną ręką.

Na froncie nie ma żadnych przycisków, przez co część niewielkiego ekranu jest zasłaniana przez ciągle widoczne przyciski wirtualne. Ekran ma jeszcze jedną wadę, którą są kiepskie kąty widzenia. Jeśli poruszymy nim na boki, kolory będą przekłamane. Znacznie lepiej wykonano go w poprzednim modelu Lumia 520.

Mimo tego, że ten smartfon wyposażono w jeden z najtańszych procesorów mobilnych na rynku (Snapdragon 200), jego działanie jest szybkie niemal w każdej sytuacji. Smartfon przycina się podczas włączania programów, a wielu przypadkach nie jest możliwe ich uruchomienie dopóki nie wsadzimy do niego karty pamięci. Wynika to z małej ilości pamięci wewnętrznej – jest jej jedynie 4 GB. Najlepiej od razu wyposażyć ją w taką kartę. Dużym plusem jest działanie systemu operacyjnego, który spisuje się lepiej, niż w przypadku smartfonów z Androidem o takich samych wymaganiach.

Dodaj komentarz