Nokia Lumia 830 – recenzja

Nokia Lumia 830 to smartfon z systemem operacyjnym Windows Phone 8,1. Kosztuje nieco poniżej 1500 zł i warto sprawdzić, czy ten model wyróżnia się spośród dziesiątków smartfonów z tej serii.

Smartfon wykorzystuje procesor Snapdragon 400 i ma 1 GB RAM. Można korzystać z wyświetlacza 5 cali o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli. Jak na stosunkowo tani telefon, Lumia ma mocną obudowę z aluminiową ramką. Wymiary nie są tak kompaktowe, jak w wielu innych smartfonach, ale ten dzięki temu wygodnie się go trzyma i model zachowuje charakterystyczny charakter serii.

Akumulator ma 2200 mAh, można też korzystać ze złącza na karty pamięci. System operacyjny to Windows Phone 8,1, który prawie nie różni się na różnych urządzeniach. Można korzystać na przykład ze znanych z nowych smartfonów systemów fitness. Użytkownicy skarżą się, że telefon nie jest demonem prędkości, jednak działanie większości funkcji jest poprawne. Po aktualizacji systemu telefon zaczyna działać znacznie lepiej. Wielu osobom sprawi problem dostosowanie się do systemu Windows 8.

Dodaj komentarz