Nokia N1 – coraz bliżej premiery w Europie

Znamy już kolejne informacje na temat Nokii N1 – tabletu z systemem operacyjnym Android, który wzbudza ogromne emocje wśród fanów marki. Nowa Nokia trafi do sprzedaży w lutym. Nokia poprzednio miała bardzo ograniczone pole do popisu, jeśli chodzi o tworzenie tabletów, gdyż do jej dyspozycji pozostawał jedynie system Windows RT.

Nokia N1 to tablet, który nie będzie miał jednak dużo wspólnego z Finlandią. Fabryką, gdzie jest produkowany ten model, jest chiński Foxconn (notabene, w którym montuje się też tablety Apple).

Nie powinno to jednak wpłynąć na jakość nowego sprzętu. Specyfikacja zapowiada się ciekawie – Nokia ma procesor Intel Atom 2,4 GHz i 2 GB RAM, a także 32 GB pamięci na dane użytkownika. Kamera w tym modelu ma 5 MP. Obudowa wygląda bardzo korzystnie (i jednocześnie naśladuje iPada). Jej cena nie przekracza 1000 złotych.

Sprzęt Nokii cieszy się dużym poważaniem w Chinach – w ciągu kilku minut rozeszło się 20 tysięcy sztuk tego modelu. Jeszcze większe emocje wzbudziła premiera Nokii X.

Dodaj komentarz