Nokia N1 – świetny tablet z Androidem

Nokia N1 to tablet wzbudzający ogromne emocje. Wielu ludzi ciągle darzy markę sentymentem i dlatego nowy produkt, przypominający niektóre tablety Apple, może cieszyć się powodzeniem.

Nokia N1 nie ma zbyt wiele wspólnego z fińską firmą, bowiem zaprojektowała ją firma Foxconn, ta sama, która produkuje sprzęt dla Apple. Być może dlatego tablety są niemal identyczne.

N1 posiada ekran o przekątnej 7,9 cala o rozdzielczości 2048 na 1536 pikseli. Obudowa jest metalowa, a jego niewielka grubość 6,9 mm daje mu przewagę nad większym i grubszym iPadem mini. Tablet korzysta z nowego standardu USB typu C, który pozwala na podłączenie wtyczki niezależnie od tego, czy wkładamy ją prawidłowo, czy też nie.

System operacyjny w tym modelu to Android 5,0 Lollipop. W środku znajduje się procesor Intel Atom 2,4 GHz i 2 GB RAM. Model posiada także 32 GB miejsca na dane użytkownika i kamerki 8 MP i 5 MP. Cena tego tabletu to około 1000 złotych, ale dojdą do niej dodatkowe opłaty. Model pojawił się już w Chinach.

Dodaj komentarz