Nokia zapowiada atak na rynek tabletów.

Nie ulega wątpliwości, że Nokia ma od pewnego czasu problemy, z przystosowaniem się do zmieniającego się rynku urządzeń przenośnych. W ostatnim czasie otrzymaliśmy szereg doniesień z tej firmy, fiński producent zapowiada wprowadzenie kilku modelów tabletów oraz phabletów. Nokia zapowiada, że w ich tabletach będzie używana technologia Zoom, która sprawia, że obraz jest tak jasny i wyraźny, jak to tylko możliwe. Jeden z zapowiedzianych tabletów Nokii to model o rozdzielczości 10.5 cala, grubości 8.5mm – zapowiada się ciekawie, gdyby nie system operacyjny. Nokia nie zamierza odchodzić od Windows RT 8.1. Tablety będą produkowane w różnych wersjach kolorystycznych – zielonej, różowej, niebieskiej, żółtej oraz białej.

Tablety oraz phablety Nokia będą wykonane z aluminium. Zapowiedziano na przykład nową Lumię 725 o ekranie pięć cali oraz nieco większy model 825 – 5.2 cali. Następnie pojawi się model 926 z ekranem pięć i pól cali – który będzie pełnoprawnym phabletem. Jeśli nowe modele sprawdzą się, Nokia zacznie produkować jeszcze większe modele. Nokia ma wkroczyć na terytorium sześciocalowych phabletów za rok – miejmy nadzieję, że spekulacje nie są zbyt optymistyczne.

Można zadać sobie podstawowe pytanie – czy potrzebujemy sprzętu, który będzie wyposażony w mało rozwojowy system operacyjny – czyli Windows RT.

Dodaj komentarz