Nowa Nokia z Androidem

Nokia stworzy smartfon z Androidem – mimo tego, że współpraca z Microsoftem przyniosła więcej strat, niż pożytku, firma nie zamierza się poddawać.

Nowy model nosi nazwę C1 i będzie produkowana przez Foxconna. Dzięki temu już niedługo zobaczymy w sprzedaży pierwsze smartfony tego producenta. Naszym zdaniem, mają one duże szanse na powodzenie między innymi dlatego, że Nokia ma świetną renomę i wiele osób pamięta o czasach jej dominacji na rynku.

Firma w pierwszej kolejności pokaże świetnie wyglądający tablet Nokia N1, a następnie smartfon ze swoim logiem. Ma być to model dla osób, które nie potrzebują wysokiej wydajności – ma procesor Intel Atom i ekran o przekątnej 5 cali. Jego rozdzielczość wynosi 1280 na 720 pikseli. Inne parametry nowego smartfona to 2 GB RAM i pamięć 32 GB. Smartfon ma także aparat o rozdzielczości 8 MP i 5 MP. Będzie działał na systemie operacyjny Android 5.0 Lollipop i pojawi się prawdopodobnie na targach MWC. Ciekawe, czy Nokia pozbawiona zwierzchnictwa Microsoftu odbuduje swoją pozycję.

Dodaj komentarz