Nowe komendy w Google Chrome

Komenda Ok Google będzie dostępna dla wszystkich anglojęzycznych użytkowników programu Google Chrome. Firma od kilku miesięcy eksperymentuje z komendami aktywowanymi głosem przez użytkownika nie tylko na smartfonie, ale także w wyszukiwarce. Dzięki temu, że obecnie można potwierdzać komendy za pomocą wyrażenia „Ok Google”, nie musisz tracić czasu na klikanie w odpowiednią ikonę na ekranie. Opcja jest na razie jedynie w fazie eksperymentalnej, jednak możesz z niej skorzystać po ściągnięciu programu w wersji Beta.
Nad ikoną nowej karty w przeglądarce pojawi się ikona mikrofonu. Można w niego kliknąć i aktywować go dzięki komunikatowi Ok Google. Następnie możesz powiedzieć to, czego poszukujesz i tekst pojawi się na ekranie bez dotykania klawiatury.
Inną bardzo ważną zmianą w wersji beta wyszukiwarki jest lepsza kontrola rodzicielska, dzięki tworzeniu osób pod nadzorem (w praktyce są to dzieci). Dzięki temu można sprawować kontrolę nad wszystkimi urządzeniami z Androidem, jakie tylko posiadamy.

Dodaj komentarz