Nowe opcje w Android L

Najważniejsze rzeczy, jakie musisz wiedzieć o systemie Android.
Android L to system operacyjny, który zapowiada duże zmiany w stosunku do poprzednich wersji tego oprogramowania. Jeśli śledzisz wydarzenia, które pojawiają się na Google IO to wiesz, że to jedynie nazwa kodowa nowego systemu operacyjnego. Prawdziwa nazwa będzie prawdopodobnie brzmiała Lime Pie. Pierwszą zmianą, która pojawiła się w interface tego systemu operacyjnego jest jej wygląd. Skomplikowanie wyglądające ikony zostały zmienione na proste symbole graficzne, takie jak trójkąt, kwadrat i koło. Material Design to także zupełnie inny sposób, w jaki smartfon odpowiada na czynności użytkownika. Animacje pojawiające się po dotknięciu ekranu wyglądają świetnie, to samo tyczy się cieniowania okien i innych opcji. Wiele osób wypowiada się jednak negatywnie na temat nowego designu, gdyż bardzo przypomina on płaski wygląd Windows 8.
Bardzo ważną zmianą jest projekt Volta, który został wprowadzony w celu zaoszczędzenia energii podczas korzystania ze smartfona. W modelu Nexus 5 możesz zaoszczędzić nawet 90 minut działania na baterii, jeśli będziesz korzystać z metod na poprawę tego parametru. Twórcy aplikacji mają teraz dostęp do historii korzystania programu z baterii, dzięki czemu będą one wydajniej korzystały z zasobów komputera.
Osobiste odblokowywanie urządzeń to kolejny bardzo ciekawy pomysł. System operacyjny Android będzie wiedział, które urządzenia należą do ciebie i na każdym z nich proces odblokowywania będzie wyglądać tak samo. Możesz na przykład wpisać kod lub przeciągnąć palcem po ekranie w odpowiedni sposób, a na smartfonie, zegarku lub tablecie będzie to przebiegało identycznie. Koniec za zastanawianiem się, jak odblokować kolejne urządzenie.
Chromebooki to chyba najmniej popularne laptopy w Polsce, ale Google dodało do nich kolejną możliwość. Tym razem jest to komunikacja ze smartfonem. Dzięki temu możesz odbierać SMSy bezpośrednio na ekranie laptopa, co jest znacznie bardziej wygodne, niż na wyświetlaczu.

Dodaj komentarz