Nowe phablety Samsunga

Zapowiedź nowej serii Samsunga.

Czy to jeszcze smartfon, czy już tablet? Z firmy Samsung dochodzą głosy, iż pojawi się nowa seria telefonów Galaxy. Dziwi nas bardzo nietypowa rozdzielczość ekranów tych smartfonów – wynosić będzie 5.8 oraz 6.3 cali. Telefony z tej serii doczekały się już nowej nazwy. Producent nazywa je phabletami. Pierwszy z nich to Galaxy Mega 5.8 – z wyświetlaczem HD i TFT.

Zdjęcia będzie można robić za pomocą aparatu 8 megapixeli. Procesor posiada 2 rdzenie i prędkość 1,4 GHz. Sprzęt będzie zaopatrywany w niepokojąco małą baterię – o pojemności jedynie 2600 mAh. Sprzęt jest dosyć cienki, jeśli weźmiemy pod uwagę pokaźną przekątną wyświetlacza. Będzie pracował pod systemem operacyjnym Jelly Bean z nakładką Nature UX. Dla porównania Galaxy Mega 6.3 używa tych samych elementów co mniejszy telefon – różni się jedynie silniejszym procesorem i lepszą baterią. Ta seria debiutuje w Europie w maju.

Możemy zadać pytanie – czy ten sprzęt nadaje się jeszcze do wygodnego dzwonienia? Czy taki ekran jest wystarczający aby zastąpić tablet? Użytkownicy telefonu Galaxy Note potwierdzają słuszność kierunku, w którym zmierza Samsung.

Dodaj komentarz