Nowe podejście do poczty – Mailbox

Jedną z najważniejszych opcji smartfonów jest możliwość wysyłania i odbierania wiadomości e-mail. Wszystkie programy pocztowe na smartfonach działają podobnie i nie dają większych możliwości konfiguracji. Dotyczy to nawet jednego z najlepszych programów, czyli Gmaila z dostępem do kart.

Twórcy programu Dropbox pokazali, że można nieco ułatwić zarządzanie naszymi wiadomościami i stworzyli program Mailbox. Dzięki niemu można każdy e-mail przypisać do odpowiedniego działania.

Aplikacja wygląda bardzo dobrze i jest przejrzysta, na pierwszy rzut oka przypomina inne, proste programy do zarządzania e-mailami. Można w niej przyporządkować wiadomości do folderu o nazwie odłożone, poprzez prosty ruch przeciągnięcia wiadomości na lewą stronę ekranu. Każdy e-mail może być odłożony na konkretną datę w formie liczbowej lub opisowej (dziś wieczorem, jutro), albo na kiedyś.

Bardzo przydatną opcją jest możliwość stworzenia kilku list wiadomości, oprócz oryginalnie dodanych takich jak rzeczy do kupienia, do przeczytania i zobaczenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, by rozbudować te listy o własne propozycje.

Tworzenie wiadomości jest równie proste, co w innych programach pocztowych. Mailbox umożliwia wybranie odbiorcy i kopii ukrytej, a także wpisanie treści e-maila. Poza tym możemy do niej dodać załącznik.

Aplikacja ma jedno ograniczenie – nie można z niej korzystać, jeśli nie masz konta na witrynie Gmail lub iCloud. Osoby, które mają konta na innych portalach nie skorzystają z dobrodziejstw mailbox i będą musiały zaopatrzyć się w dodatkowy program. Małym minusem jest to, że musimy założyć konto na portalu Dropbox, jednak nie trwa to długo. Dodatkowo zyskujemy kilka GB miejsca na dysku wirtualnym w tej usłudze.

Czy takie podejście do wiadomości jest właściwe? Umieszczanie ich po odebraniu w odpowiednich folderach umożliwi nam podjęcie działań wtedy, gdy będziemy mogli je zrobić (na przykład w pracy lub w domu). To, czy ten system sprawdzi się na dłuższą metę zależy od użytkownika i jego nawyków.

Dodaj komentarz