Nowe produkty firmy Asus

Zarząd firmy Asus od dawna zapowiadał, że zaprezentuje pierwszy smartwatch. Tak też się stało i na rynku pojawił się model z wyświetlaczem 1.63 cala, wykonanym w technologii AMOLED. Jego rozdzielczość wynosi 320 na 320 pikseli i chroni go szkło Gorilla Glass 3 – oznacza to mniejszą ilość zadrapań i większą odporność. Niestety, ale zegarek nie ma elementu, którym wybijałby się nad sprzęt typu Gear Live czy LG G Watch. Oto jego specyfikacja: system operacyjny to Android Wear, procesor to Snapdragon 400 1.2 GHz, ilość RAM to 512 MB. Na dane mamy 4 GB, podobnie jak inne zegarki ZenWatch wyposażony jest w Bluetooth 4.0, mikrofon i bioSensor. Spełnia normę IP55 i posiada baterię 1.4 Wh.

Brakuje nam nieco nowych, niecodziennych funkcji, które mogłyby przekonać klientów o wyborze tego modelu. Do dyspozycji mamy za to 100 nowych tarczy zegarka i możemy korzystać z funkcji o nazwie Watch Unlock – za pomocą dotknięcia zegarkiem do smartfona lub tableta możemy go odblokować. Tę funkcję zapowiada w swoich produktach także Xiaomi, jednak ten producent nie oferuje opcji RemoteCamera. Dzięki niej możesz zrobić zdjęcie smartfonem z nietypowej perspektywy, na przykład trzymając go nad głową i obserwując obraz z kamery na zegarku. Transmisja przebiega na zasadzie Bluetooth, dlatego obraz nie jest jeszcze płynny. Jeszcze jednym minusem tego zegarka jest jego cena – kosztuje 200 dolarów, a wygląda znacznie mniej stylowo, niż wiele innych zegarków.

Asus nie poprzestał na stworzeniu wyłącznie zegarka. Kolejnym ciekawym produktem jest tablet z serii Memo Pad. Nowy model jest cieńszy i lżejszy od oryginalnego modelu, a to dzięki obudowie w nowym stylu i mniejszym ramkom. Jego ekran ma 7 cali 1920 na 1200p, procesor to 64 bitowy IntelAtom Z3560. Tablet ma 2 GB RAM i dysk twardy 16 lub 32 GB. Można korzystać także ze slotu kart microSD, głośników stereo, kamery 5 i 2 MP. Opcją jest model sieci LTE 4G. Co ciekawe, w tym tablecie mamy do dyspozycji 16 GB miejsca na dane w chmurze, co jest dobrym krokiem ze strony producenta.

Dodaj komentarz