Co nowego w S Health?

Firma Samsung pokazała kolejną wersję swojej aplikacji o nazwie S Health, dzięki której można sprawdzić między innymi poziom natlenowanej krwi w organizmie. Wskaźnik o nazwie Sp02 jest mierzony za pomocą czytnika odcisków palców, który znajduje się z tyłu Samsunga S5.

Można także zbadać to, jak dużo czasu każdego dnia zajmuje Ci sen. Działanie tej aplikacji zależy od urządzenia smartwatch lub innego wearables, które masz na ręku w czasie snu. Co ciekawe, to urządzenie sprawdza także, jak długo jesteś każdego dnia narażony na działanie światła słonecznego.

Po aktualizacji S Health niektóre opcje zostały usunięte w części krajów. W Wielkiej Brytanii, Francji i Austrii nie można już mierzyć ciśnienia krwi i cukru we krwi. W Angoli nie można natomiast sprawdzić pulsu. Nie wiemy, z czego wynikają te zmiany, bo są to w zasadzie podstawowe opcje programu. Być może w podanych krajach ludziom nie zależy na sprawdzaniu tych parametrów stanu organizmu. Jeśli masz smartfon firmy Samsung, nie ociągaj się z pobraniem programu.

Dodaj komentarz