Nowości na temat Ipada

Nowy Ipad – firmowa zapowiedź pojawi się we wrześniu, Ipad Mini jeszcze w fazie poprawek.

Jest niemal pewne, że firma Apple zapowie nowy model topowego tabletu – czyli Ipad piątej generacji, we wrześniu tego roku. Jeśli chodzi o jego mniejszego brata – czyli Ipada Mini – najprawdopodobniej jego zapowiedzi nastąpią później – dlatego że ciągle jest dopracowywany.

Podwykonawcy części do Ipada – który ma mieć ekran 9.7 cala, kończą przygotowania do rozpoczęcia produkcji, dlatego, nawet jeśli wyniknie pewnego rodzaju opóźnienie, nie będzie to wina pionu produkcyjnego. Ipad piątej generacji będzie wyposażony w wyświetlacz Retina, kolejne ciekawostki na temat tego tabletu to na przykład cieńsza ramka wokół wyświetlacza, oraz mniejsza liczba elementów składających się na pojedynczy piksel LED. Pozwoli to na dłuższe działanie baterii.

Jeszcze nie wiemy, jak będzie wyglądała dokładna dystrybucja części od producenta, który je wytwarza, do firmy składającej tablety w całość i wgrywającej oprogramowanie. Prawdopodobny termin produkcji to początek sierpnia. Apple ciągle rozważa montowanie wyświetlaczy Retina w Ipadzie Mini, jednak produkt raczej nie zadebiutuje na Q4.

Dodaj komentarz