Nowości od Google

Google zapowiada stworzenie notebooka z systemem operacyjnym Android.

Firma Google dotychczas była kojarzona jedynie ze świetnymi aplikacjami – nie przypisywaliśmy jej roli jako producenta fizycznego sprzętu komputerowego. Najnowsze doniesienia wskazują na to iż już niedługo się to zmieni. Google poświęciło dużo czasu na badania tego jaki system operacyjny będzie się najlepiej sprawdzał w laptopie dla przeciętnego użytkownika. Badania przyniosły prostą odpowiedź – chcemy Androida.

Zapowiedzi firmy Google są jak na razie enigmatyczne – zatem nie wiadomo czego możemy się spodziewać. Być może komputery marki Google będą działały na zmodyfikowanym systemie Android OS? Sprzęt może pójść także w stronę łatwego do samodzielnego modyfikowania sprzętu pokazanego przez Asus w linii Transformer.

Wszyscy czekają z niecierpliwością na oficjalne wypowiedzi firmy – które rzucą więcej światła na najważniejsze tematy – do których należą cena oraz możliwości nowego sprzętu. Google jak na razie nie kwapi się z wypowiedziami. Pozostaje jedynie mieć nadzieję iż sprzęt będzie tańszy niż notebook Chromebook Pixel.

Dodaj komentarz