Nowy Galaxy S5 Plus i Overmax Vertis Yard

Firma Samsung pokazała już kilka wersji swojego najmocniejszego smartfona Galaxy S5. Tym razem pojawiła się informacja o tym, że na rynku pokaże się jeszcze lepiej wyposażona S „piątka”, z procesorem Snapdragon 805. Co ciekawe, w plotkach przed premierą zwykłej wersji wymieniano prawie zawsze ten modelu procesora. Nie zmieniono jego taktowania w stosunku do poprzednika, jednak zmieniono układ odpowiedzialny za kartę graficzną, dodano lepszy moduł LTE i wydłużono jego czas działania. Model Galaxy S5 Plus jest dostępny w Holandii, dlatego prawdopodobnie jego premiera w Polsce i innych krajach europejskich to jedynie kwestia czasu.

W sieci pojawiły się też informacje o tanim smartfonie firmy Overmax, który w niskiej cenie oferuje całkiem ciekawe opcje. Według internautów posiada on zadatki na to, by wyróżnić się spośród innych modeli smartfonów. Overmax Vertis Yard waży 135 gramów, ma ekran o rozdzielczości 5 cali i 2 GB RAM, a na dane użytkownika pozostaje około 12 GB miejsca. Ogólna pamięć tego modelu to 16 GB. Z przodu obudowy znajduje się aparat o rozdzielczości 1,9 MP, natomiast z tyłu -13 MP. W specyfikacji pojawia się ciekawa informacja o pojemności baterii – ma ona wynosić 2900 mAh + 2600 mAh.

Smartfon jest sprzedawany od razu w pokrowcu, który przypomina te dedykowane do Samsunga Galaxy S4 z prostokątnym wycięciem w górnej części ekranu. Wtedy na ekranie pojawia się godzina i powiadomienia o nowych wiadomościach. Niestety, ale w droższych smartfonach ten element wykonano znacznie lepiej – założenie pokrowca powoduje w nich wygaszenie nieaktywnej części ekranu. Co ciekawe, można korzystać z dwóch akumulatorów, gdyż są one załączone w zestawie. Na plus zasługuje obudowa – nie zachwyca może wyglądem, ale wykonano ją z tworzywa wysokiej jakości, które nie ugina się i nie skrzypi.

Jak sprawuje się ekran tego smartfona? Ma on standardową rozdzielczość 1280 na 720 pikseli, dzięki czemu wystarcza do większości zastosować i nie męczy naszego wzroku. Plusem też jest niska cena – kosztuje około 800 zł.

2 komentarze do “Nowy Galaxy S5 Plus i Overmax Vertis Yard”

  1. Ciekawe jak się będzie sprawował aparat w tym Overmaksie. Pomysł z dwoma akumulatorami bardzo fajny 🙂

    Przepraszam, że zwracam uwagę, ale na początku wzmianki o tym telefonie (Overmax) napisałeś: „o tanim smartfonie firmy Overmax, który w niskiej cenie”, a całą wzmiankę kończysz: „Minusem jest wysoka cena – kosztuje około 800 zł.”

    Pozdrawiam
    sollyth

    Odpowiedz

Dodaj komentarz