Nowy Nexus 7 – już niedługo

Google zapowiada szybszy i tańszy Nexus 7 w lipcu.

Firma Google od długiego czasu zapowiada kontynuację linii Nexus. Nowe doniesienia przynoszą nam zmiany dotyczące nowego sprzętu oraz jego strategii sprzedażowej. Opierając się na doniesieniach agencji Reuters, nowy model tabletu pojawi się w lipcu tego roku. Będzie wyposażony w nowoczesny hardware, który da więcej możliwości dla użytkowników. Co bardzo ważne, cena będzie ustalona na niższym poziomie, niż poprzedniego modelu. Dzięki temu tablet ma duże szanse trafić do szerszego grona odbiorców.

Nexus nowej generacji jest tańszy oraz posiada lepszą rozdzielczość ekranu. Dokładna specyfikacja sprzętu nie jest znana, zatem możemy domyślać się, iż producent zaproponuje procesor Snapdragon 800 – który pojawi się tego roku.

Google przyłożyło bardzo dużo uwagi do ustalenia ceny. Cena jest zaskakująco niska – wynosi jedynie 149 dolarów. Jest możliwe, że cena wzrośnie do 199$, ponieważ ta, która jest ustalona teraz, może doprowadzić do całkowitego zahamowania sprzedaży poprzedniego modelu Nexusa – który jest dostępny jeszcze w niektórych miejscach.

Firma zamierza sprzedać 8 milionów sztuk tego tabletu w ciągu roku – podzespoły będą produkowane przez firmę Asus. Pojawienia się nowego nexusa na stronach Google I/O możemy się spodziewać na początku maja.

 

Dodaj komentarz