Nowy Nexus z procesorem MediaTek?

Ta wiadomość jest jednym z najbardziej szalonych newsów w świecie urządzeń mobilnych. Ostatnie plotki z Chin donoszą, że Google wybrało firmę MediaTek jako producenta chipsetów do swojego nowego Nexusa. W dzisiejszych czasach, gdy nawet największe firmy decydują się na używanie procesorów Qualcomma, ta informacja jest wręcz niewiarygodna.
Firma MediaTek działa stosunkowo od niedawna, ale ma już pewne doświadczenie na rynku tańszych chipsetów. Jeśli współpraca dojdzie do skutku, Google będzie mogło nakłonić taiwańską firmę do łatwiejszego ROMowania ich urządzeń.
MediaTek produkuje przeważnie tanie chipsety i nie aspiruje do miana firmy high-end. Z drugiej strony od kilku tygodni słyszymy, że nowy Nexus nie aspiruje do miana drogiego urządzenia, dlatego też współpraca może okazać się realna. Możliwe, że Nexus nowej generacji będzie kosztować jedynie 100 dolarów i dzięki temu skutecznie poradzi sobie z konkurencją ze strony tańszych, chińskich smartfonów takich jak Xiaomi Hongmi czy też Redmi.

Dodaj komentarz