Nowy phablet 5.8 cala – Geak Mars

Wygląda na to, że na rynku pojawi się konkurencja dla dużych smartfonów w postaci serii produktów firmy Geak. Mają być one wyposażone w procesory Snapdragon o wysokiej szybkości. Cieszy nas, że te prestiżowe procesory, nie są zarezerwowane jedynie dla sprzętu największych producentów. Firma Geak, która zamierza nimi podbić nimi rynek, pokazała swoje phablety w Beijing. Urządzenia mają wyświetlacze o wielkości 5.8 cala. Aby urządzenie płynnie wyświetlało obraz, przy jego budowaniu wykorzystano procesor Snapdragon 600 quad core – taki sam, jaki możemy znaleźć w Samsung Galaxy S4 oraz w HTC One. Firma Geak może zaproponować takie same możliwości, a nawet jeszcze lepsze. Wyświetlacz ma bardzo wysokie zagęszczenie pikseli. Wynosi 377 ppi.

Procesor taktowany jest zegarem 1.7 GHz, producent połączył go z 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci stałej oraz bateria 3200 mAh. Sami przyznacie – zapowiada się świetnie – na poziomie Samsunga Galaxy Note II. System operacyjny, który zastosowano w tym sprzęcie to Android 4.2 Jelly Bean.

Czy sprzęt będzie miał szansę na podbicie rynku phabletów? Wszystko zależy od jednego – od reklamy telefonu w mediach. Bez tego, pozostanie jednym z wielu.

Dodaj komentarz