Nowy phablet od Sony

Wiele osób czeka na premierę modelu Sony Xperia Z3, jednak jeszcze wcześniej ma pojawić się phablet tej firmy z wyświetlaczem o przekątnej 6.1 cala.

Nie należy się spodziewać ostrego obrazu – jego rozdzielczość wynosi zaledwie 854 na 480 pikseli, sprzęt przypomina chińskie phablety w niskiej cenie. Zobaczmy, jak sprawdza się jego pozostałe wyposażenie.

Procesor to znany z tańszych modeli Snadpragon 400 Quad Core, wspierany 1 GB RAM. Kamera ma rozdzielczość 5 MP, natomiast z przodu znajduje się kamera VGA. Na nasze dane mamy 4 GB pamięci. System operacyjny na tym tle wypada najlepiej – to Android 4.4.2. Sony zapowiedziało także model Xperia T3, który ma ekran o przekątnej 5.3 cala i podobną specyfikację, a także wodoodporny Xperia M2 Aqua.

Informacje na temat tego tabletu nie zostały jeszcze potwierdzone, a więcej informacji na jego temat pojawi się na targach IFA w 2014 roku. Jedno jest pewne – Sony od dłuższego czasu nie stworzyło smartfona, który wyróżniałby się wydajnością od modeli konkurencji.

Dodaj komentarz