Nowy pomysł na smartwatch – .klatz

Urządzenia wearables są teraz na topie, jednak firma .klatz dodała do zwykłego zegarka o małej ilości zastosowań dodatkowe funkcje. Być może dzięki nim stanie się on nowym Pebble lub osiągnie popularność porównywalną z Samsungiem Gear S.

Największą wadą zegarków smartwatch, które widzieliśmy do tej pory jest fakt, że niewygodnie się przez nie rozmawia. .klatz zaprezentowała inny sposób rozmawiania – zegarek rozkłada się do formy słuchawki i można prowadzić normalną rozmowę, bez nadwyrężania nadgarstka.

Dzięki budowie sprzętu, producent znalazł znacznie więcej miejsca na baterię. Nie starano się tworzyć urządzenia do wszystkiego, o czym świadczy jego wyświetlacz. Ma jedynie 12 na 32 piksele, co pozwala mu na działanie przez 10 dni, a czuwanie przez cały miesiąc. Wyświetlacz przypomina tradycyjne zegarki naręczne. Czy ta idea się sprawdzi? Naszym zdaniem jest to bardziej poręczne i ciekawe urządzenie, niż zegarki pozwalające na robienie zdjęć i tysiące innych rzeczy, które są teraz dostępne na rynku.

Dodaj komentarz