Nowy tablet dla dzieci – Fun Tab Mini 2

Okazuje się, że z tabletów nie korzystają wyłącznie biznesmeni. Bardzo często służą po prostu do dziecięcej zabawy. W dzisiejszym wpisie przedstawimy ciekawy tablet, zaprojektowany specjalnie dla najmłodszych użytkowników sprzętu tego rodzaju. Mowa tutaj o FunTab Mini 2. Cena to niecałe siedemdziesiąt dolarów – przez co wydaje się bardzo ciekawą propozycją dla rodziców.

Urządzenie zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o dzieciach. Pierwszy rzut oka wskazuje, że mamy do czynienia raczej ze smartfonem, niż z tabletem. Wskazuje na to niewielka przekątna ekranu – wynosi ona 4.3 cala. Ekran ma rozdzielczość 480 na 272 pikseli. Procesor napędzający całość ma 1.2 GHz, pamięć ram to 512 MB. Urządzenie wspiera Androida w wersji 4.0 ICS.

Pamięć wewnętrzna to 4 GB, oczywiście można ją rozszerzyć za pomocą kart microSD aż do 32 GB. Sprzęt został wyposażony w tylną oraz przednią kamerę. Dużym plusem tego sprzętu jest długi czas działania na pojedynczym ładowaniu – wynosi on 5.5 godziny. To więcej, niż oferuje wiele „normalnych” tabletów dla dorosłych użytkowników. Co ciekawe, tablet będzie sprzedawany w gumowanej obudowie, która ułatwi trzymanie go w dziecięcych rączkach.

 

Dodaj komentarz