Nowy tablet od firmy Dell – Venue 8 Pro

Firma Dell do niedawna była potentatem na rynku laptopów i komputerów stacjonarnych, ale nie brakuje przykładów na ciekawe urządzenia, które są jeszcze bardziej mobilne. Świadczy o tym przykład popularnych tabletów Dell Venue 8 Pro, które zostały pokazane po raz pierwszy w roku 2013 w zimie.

Teraz pojawił się nowy członek tej rodziny – jest to Dell Venue 8 Pro, który wyposażono w ekran 8 cali 1280 na 800 pikseli. Ma też 1 GB RAM i od 32 do 64 GB pamięci. System operacyjny tego tabletu to Windows 8,1, co może się nie spodobać fanom Androida. W tym tablecie zmieniono kilka rzeczy, dzięki czemu działa jeszcze lepiej, niż model, który mieliśmy otrzymać. Procesor to Atom, który powinien zapewnić nie tylko prawidłowe działanie nowszych gier, lecz także długi czas pracy na baterii.

W tej chwili można zamówić go na stronie Amazon, ale jest prawdopodobne, że trafi do polskich marketów ze sprzętem elektronicznym. Jego cena jest przystępna – dobrze wyposażony tablet kosztuje na Amazonie około 600 złotych.

Dodaj komentarz