Nowy zegarek od Pebble

Firma Pebble nie jest zbyt znana, ale można ją określić jako producenta, który zapoczątkował popyt na smartwatche. Po raz pierwszy pokazała swój zegarek w roku 2012, a czas działania tego zegarka po jednym ładowaniu dalej jest bardzo dobry.

Zegarek Pebble posiada wyświetlacz e-ink, który nie emituje światła, a litery wyglądają na nim, jak wydrukowane. W taką samą technologię ma być wyposażony nowy smartwatch, który pojawi się w sprzedaży. Możliwe, że Pebble użyje w nim bardzo nowatorskiego, kolorowego wyświetlacza e-ink, który będzie czerpał niewiele baterii.

To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ taki ekran jest widoczny w ostrym słońcu. Minusem jest brak podświetlenia, ale można to łatwo rozwiązać za pomocą diody, którą włącza się w razie potrzeby.

Kilka dni działania nowego zegarka Pebble to znacznie więcej, niż na przykład to, co oferuje Apple Watch. Ten ostatni działa jedynie 4 godziny od ładowania, co wyklucza jego używanie w wielu rodzajach zastosowań. Niewiele lepiej sprawują się zegarki z Androidem.

Dodaj komentarz