Nvidia pokazuje nowy procesor do gier

Firma Nvidia zaczyna pracę nad nowym tabletem skierowanym dla graczy. Będzie on wyposażony w zupełnie nowy procesor, stworzony przez tę firmę, który ma czerpać mniej prądu i będzie zoptymalizowany pod gry. Mowa o procesorze Nvidia Tegra X1, który posiada 8 rdzeni i ma zintegrowaną kartę graficzną.

Jego zaletą jest przede wszystkim to, że pozwala na bardzo płynne odtwarzanie nagrań nawet w najwyższej rozdzielczości 4K.

Czy ten model procesora będzie powszechnie dostępny? Naszym zdaniem, nie, ponieważ w poprzedniej wersji Tegra K1 była dostępna jedynie w dwóch tabletach.

Za pośrednictwem tego procesora odpalono demo Unreal Engline 4, które działało niezwykle płynnie. Jeśli chip okaże się tak wydajny, jak wskazują na to pierwsze testy, jest szansa na to, że pojawi się w tabletach już niedługo. Nvidia bardzo zaangażowała się też w produkcję elektroniki samochodowej, gdzie konkuruje z Intelem. Jest bardzo możliwe, że nowy procesor pojawi się także w systemach rozrywki montowanych w samochodach.

Dodaj komentarz