Co oferuje firma Archos w modelu 50 Diamond?

Firma Archos dopiero zdobywa popularność w Europie. Od niedawna zaczęła celować także w rynek dla bardziej wymagających konsumentów i pokazała nowy smartfon o nazwie 50 Diamond. Ma oferować więcej ciekawych funkcji od swoich poprzedników, a jednocześnie jego cena nie będzie zbytnio wygórowana.

Zaletą tego smartfona jest ekran o rozdzielczości 5 cali IPS, który wyposażono w procesor Snapdragon 615. To pierwsze zastosowanie tego procesora wśród smartfonów. Ekran ma rozdzielczość 1080 p, co pozwoli na wygodnie czytanie nawet małych czcionek. Dodatkowo można korzystać z 2 GB RAM i 16 GB miejsca na dane zewnętrzne. Użytkownik może wyposażyć smartfon w kartę microSD, która pomieści więcej zdjęć z dobrego aparatu 16 MP. Z przodu także znajduje się dobra kamera – ma rozdzielczość 8 MP.
Bateria tego smartfona ma niezłą pojemność 2700 mAh i niewiele jej brakuje, do baterii, które znajdują się w najlepszych smartfonach na rynku. System operacyjny w tym modelu to Android 4.4.4, który obsługuje LTE CAT 4 i ma opcję dual Sim. Cena, jak na tak dobrze wyposażony smartfon, który cieszy oko swym wyglądem, jest bardzo niska – kosztuje on niecałe 200 Euro.
Francuski producent Archos w tamytym roku pokazał 3 smartfony, które podobnie jak 50 Diamond oferują wysoką jakość w niskiej cenie. Wszystkie trzy mają aparat o rozdzielczości 8 MP, opcję dual-sim i bardzo dobre procesory od tego samego producenta.
Jeśli masz małe dłonie, lub nie lubisz ogromnych smartfonów, powinieneś zastanowić się nad zakupem modelu 35 Carbon. Jest on najgorzej wyposażony wśród smartfonów tej firmy, co także wpływa na przystępną cenę. Rozdzielczość ekranu w tym modelu wynosi 480 na 320 pikseli, procesor to Qualcomm Snapdragon A5, który ma taktowanie 1 GHz. Wspiera go 512 MB RAM, a na dane mamy 4 GB miejsca. Akumulator jest znacznie gorszy, niż w modelu Diamond i jego pojemność wynosi 1300 mAh. Wpływa to oczywiście na cenę smartfona, gdyż w dniu premiery był on dwukrotnie tańszy, od pozostałych modeli Archosa.

1 komentarz do “Co oferuje firma Archos w modelu 50 Diamond?”

  1. Ten smartfon jest bardzo podobny do prestigio, z wyglądu jak i oprogramowania, zresztą teraz wszystkie smartfony są do siebie podobne i robione na jedno kopyto.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz