Oficjalna specyfikacja Samsunga Galaxy S4 Zoom.

Od kilku miesięcy możemy delektować się doniesieniami na temat nowego połączenia smartfona oraz aparatu. Samsung Galaxy S4 Zoom to pierwszy smartfon, który może dorównać możliwościom aparatów fotograficznych, jeśli chodzi o ostrość oraz brak zniekształceń zdjęć. Firma potwierdza – smartfon zostanie wyposażony w matrycę o wielkości 16 milionów pikseli oraz obiektyw z dziesięciokrotnym zoomem optycznym. Scenę będzie można doświetlić za pomocą lampy xenonowej. Równie ważna jest specyfikacja pozostałych możliwości, które zostaną oddane w ręce użytkownika. Wyświetlacz ma mieć 4,3 cala (qHD), procesor to 1,5 GHz dual-core.

Można korzystać z 1.5 GB pamięci ram oraz 8 GB pamięci wewnętrznej. Oczywiście to za mało jak na tak dużą matrycę – dlatego smartfon wyposażony jest w slot kart pamięci. Obowiązkowo wyposażono go także w Android 4.2 z interfejsem TouchWiz. Niepokoi nas pojemność baterii – wynosi 2,33 mAh, a robienie zdjęć jest prądożerne.

Samsung Galaxy S4 jest nietypowy także z uwagi na pierścień zoom – dzięki niemu możesz błyskawicznie aktywować aparat i robić zdjęcia. Pozwala na zmianę ogniskowej bez konieczności sięgania do przycisków aparatu – tak jak w lustrzankach. Aparat/smartfon wyposażony jest także w oprogramowanie pozwalające na jeszcze lepsze katalogowanie swoich zdjęć. Jego premiera powinna nastąpić na targach Q3.

Czy tego typu urządzenia kiedykolwiek wyprą lustrzanki? Z pewnością nie, gdyż obiektywy tych aparatów muszą być duże, ze względu na fizykę światła. Samsung ma jednak jedną, ogromną zaletę – gdyż najlepszy aparat, to taki, który masz zawsze przy sobie.

Dodaj komentarz