Oppo Find 5 Mini – najmniejsze urządzenie mobilne na rynku?

Gusta użytkowników technologii mobilnych zmieniają się co kilka lat. Niegdyś śmieliśmy się z dużych telefonów komórkowych, takich jak Nokia 3310. Dzisiejsze smartfony są od niej o wiele większe – a nie każdy ma tak duże kieszenie. Z uwagi na takich użytkowników powstają smartfony o zmniejszonych rozmiarach w stosunku do standardowych.

Dla przykładu – Samsung Galaxy S4 Mini jest i tak dość duży – ma 4.3 cala. Firma Oppo szybko podchwyciła nową modę na „miniaturyzację” smartfonów i wypuściła na rynek smartfon o wielkości 3,7 cala. Nosi nazwę Oppo Find 5 Mini.

Czy spodziewamy się powrotu do naprawdę małych smartfonów – na przykład o wielkości wyświetlacza 2.8 lub 3.2 cala? Jesteśmy przede wszystkim przyzwyczajeni do wysokiej rozdzielczości takiego sprzętu – musi mieć ponad 720p, aby litery były gładkie. Niewielkie smartfony robią się niewygodne w użytkowaniu za pomocą gestów – trudno trafiać w niewielkie ikony. Z drugiej strony bardzo dużą popularnością cieszą się zegarki z systemem Android, które mają jeszcze mniejsze rozmiary.  Oppo ma procesor 1 GHz quad core, ale trudno znaleźć zastosowania dla tak małego smartfona. Oppo Find będzie oferowany w kilku kolorach obudowy – dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Być może staniemy się świadkami powrotu do ery telefonów, które mają jeden cel – dzwonienie.

Dodaj komentarz