Oppo N3 – nowości z obracaną kamerą

Smartfon Oppo N3 to jeden z najciekawszych modeli na rynku. Jeśli chodzi o wydajność, dorównuje on wielu modem w wyższej cenie. Jego największą zaletą jest obracana kamera. W poprzednim modelu trzeba było ją obracać ręcznie, natomiast w nowej wersji, obraca się ona po naciśnięciu odpowiedniego przycisku.

Czy takie rozwiązanie jest rewolucyjne? Naszym zdaniem, nie do końca, bo większość smartfonów oferuje bardzo dobre kamerki przednie o rozdzielczości 5 MP. Oczywiście zaprojektowanie systemu odwracania kamery jest znacznie prostsze, niż dokładanie kilku dolarów w kolejną matrycę i obiektyw, dlatego to oszczędność przede wszystkim dla producenta.

Smartfon ma ekran o przekątnej 5,9 cala i oferuje rozdzielczość 1920 na 1080 pikseli. Procesor w tym modelu to Snapdragon 805. Model oferuje 3 GB RAM i aparat o rozdzielczości 16 MP.

Takie rozwiązanie problemu kamery ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Naszym zdaniem, smartfony Oppo są w Polsce za mało promowane. Gdyby było inaczej, mogłyby się lepiej sprzedawać.

Dodaj komentarz