Oppo R7 – najcieńszy i bez ramek

Producenci smartfonów najpierw walczyli na ich grubość, a dziś walka toczy się na grubość ramek wokół ekranu. Oppo R7 to smartfon, który wygrywa na jednym i drugim polu. Jego grubość to 4,85 mm, natomiast wyświetlacz 5,5 cala praktycznie dotyka bocznej krawędzi modelu – Oppo wymyśliło technologię, która pomaga w osiągnięciu takiego efektu. Grubość tego modelu pozwala sądzić, że będzie działał on bardzo krótko po jednym ładowaniu baterii. Procesor to Media Tek MT6795, aparat ma rozdzielczość 20,7 MP.

Jakie korzyści będzie czerpał użytkownik z bardzo cienkiego smartfona pozbawionego ramek? Oprócz dobrego samopoczucia – żadne. Brak ramek wpływa na przypadkowe dotykanie ekranu i włączanie różnych opcji, natomiast jego „cienkość” utrudnia trzymanie w jednej dłoni.

Smartfon jest w fazie projektowania, dlatego trudno powiedzieć, czy jego parametry zostaną zachowane. Czy Twoim zdaniem producenci smartfonów powinni się bardziej skupić na ich wyglądzie, czy też na funkcjonalności podczas użytkowania?

Dodaj komentarz