„Zębowa przygoda” należy do skrzętnie opracowanych gier edukacyjnych, która przede wszystkim sprawdzi się w rączkach najmłodszych entuzjastów mobilnych aplikacji. Przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, fabuła przenosi gracza w świat dentystycznych przygód, które będzie mógł przeżyć w towarzystwie dzielnego królika o imieniu Pampiś.
Pampiś jest radosnym i zaradnym królikiem, który uwielbia podejmować się rozmaitych wyzwań, jest głodny wiedzy, a do tego nigdy nie zapomina o zachowaniu prawidłowej higieny swoich śnieżnobiałych ząbków. Pewnego dnia dziadek króliczka zdradza mu tajemnicę dotyczącą ukrytego w miasteczku wielkiego skarbu, do którego może go zaprowadzić tylko pewna stara mapa. Zadaniem Pampisia będzie odnalezienie wszystkich brakujących elementów tej mapy, a także dbanie w trakcie o poprawny stan zdrowia własnych ząbków; korzystając przy tym z wizyt u stomatologa i nabywając przeróżne produkty zdrowotne.
„Zębowa przygoda” zapewnia świetną rozgrywkę edukacyjną, w którą dzieci mogą zagłębić się również w towarzystwie swoich rodziców. Ponadto, nasze pociechy będą miały także okazję do uzyskania sporego zastrzyku wiedzy związanej z dbaniem o zęby, odpowiednim nastawieniem w okresie wypadania mleczaków i trzymaniem się z daleka od wiecznie głodnej próchnicy. Dziecko myje swoje ząbki razem z królikiem Pampisiem, ucząc się zarówno systematyczności, jak i trzymania odpowiednio otwartej buzi.
W grze znajduje się również gabinet dentystyczny pana Bobra, w którym dzieci będą miały szansę stworzyć idealnego dentystę, zapoznać się z instrumentami stomatologicznymi i przekonać się, że nie taki diabeł straszny…
Co więcej, podczas zabawy na najmłodszych czekają też inne wspaniałe atrakcje, takie jak zajmowanie się króliczym ogródkiem, czy szukanie wyjścia z krętego labiryntu, w którym czyha przerażająca próchnica.
„Zębowa przygoda” stanowi jedną z atrakcji programu „Dzieciństwo bez próchnicy”, który opracowany został przez Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Gra posiada lektora i napisy, a do tego jest bardzo prosta w użyciu. Nie sprawia żadnych trudności nawet wśród dzieci niedosłyszących lub jeszcze nie umiejących czytać.