PhotoMath – rozwiązuj zadania na smartfonie

Skomplikowane działania matematyczne to duży problem nie tylko dla uczniów, ale także dla komputerów – ich wprowadzanie jest trudne i zajmuje dużo czasu. Jeśli nie lubisz tego, powinieneś zainstalować sobie aplikację o nazwie PhotoMath, które zrewolucjonizowało rozwiązywanie zadań.

Program ma bardzo ciekawe działanie – wystarczy nakierować kamerę smartfona na zadanie (nie musisz robić zdjęcia), a aplikacja automatycznie je rozwiązuje i pokazuje wynik. Jeśli to dla Ciebie za mało, aplikacja pokazuje kolejne przekształcenia skomplikowanych wzorów.

Program na pewno spodoba się uczniom, bo dzięki niemu można od razu uzyskać wyniki działań, jednak stworzono go w zupełnie innym celom. Aplikacja PhotoMatch miała pierwotnie pomagać naukowcom w rozwiązywaniu problemów i w upraszczaniu ich pracy.

Program w tej chwili można pobrać na system operacyjny iOS i Windows Phone, natomiast wersja na naszego ulubionego Androida pojawi się dopiero po świętach. Czy będziesz wtedy przygotowany do lekcji, czy użyjesz aplikacji?

Dodaj komentarz