Picturesque Lock Screen – nowy pasek od Microsoftu

Microsoft wydał kolejny, bardzo dopracowany program na system operacyjny Android. Nosi on nazwę Picturesque Lock Screen i jego zadaniem jest zastąpienie domyślnego ekranu blokowania smartfona. Poprzednim programem Microsoftu na Androida był Next Lock Screen o podobnych funkcjach.

Jaki jest cel tej aplikacji? W jej oknie pojawia się okienko, zapraszające nas do wyszukiwania w Bingu. Możemy też korzystać z zegarka, kalendarza i zobaczyć, jaki jest stan naładowania baterii i pogoda.

Możesz wybierać spośród kilku ekranów blokowania – na jednym z nich wyświetlane są newsy, na innych zaś opcje, które ułatwiają korzystanie ze smartfona. Aplikacja wygląda świetnie i oferuje korzystanie z półprzezroczystych okienek. Gdy się z nią zapoznasz, zaczniesz żałować, że Material Design jest tak prosty.

Aplikacja jest na razie dostępna poza Polską i musisz zaczekać kilka tygodni na to, by pojawiła się ona w Google Play Store. Naszym zdaniem, firma z Redmont kusi do tego, byś kupił Nokię Lumię wyposażoną w podobne „bajery”.

Dodaj komentarz