Pierwsze smartfony z Windows 8.1

Pierwszym smartfonem produkowanym przez Samsunga z systemem operacyjnym Windows Phone 8.1 jest Samsung Ativ SE. Nowy system operacyjny był zapowiedziany już kilka dni temu, a inne smartfony, które jakoby mają z niego korzystać to Nokia Lumia 930 oraz Nokia Lumia 630/635. Skąd wiadomo, że właśnie ten Samsung będzie korzystać z dobrodziejstwa nowego systemu Windows na komórki? Informacja na ten temat pojawiła się na stronie sklepu internetowego Verizon.
Samsung planuje wprowadzenie nowego modelu działającego pod kontrolą „ósemki” już od pierwszego dnia pojawienia się jej na rynku. Samsung Ativ Core, bo tak brzmi jego pełna nazwa, posiada niezbyt mocną konfigurację.
Ekran tego smartfona ma 4.5 cala i rozdzielczość 720 piksele HD, kamera ma, w zależności od źródeł, od 8 do 13 MP. Pamięć RAM to moduł 1 GB, natomiast bateria posiada pojemność 2100 mAh. Wygląda na to, że czeka na nas kolejny smartfon skierowany do osób ze średnimi wymaganiami. Jego cena w sprzedaży detalicznej nie jest jeszcze dokładnie znana.

Dodaj komentarz