Pierwszy smartfon z Tizenem

System operacyjny Tizen został stworzony z myślą o smartfonach, ale jego twórca, Samsung, miał potem spore problemy ze znalezieniem dla niego zastosowania. Dziś pojawił się pierwszy smartfon na świecie, który korzysta z tego systemu – jest to Z1.

Smartfon pojawił się w pierwszej kolejności w Indiach. Jego system operacyjny to Tizen w wersji 2.3. Ekran ma 4 cale i rozdzielczość 480 na 800 pikseli. Procesor tego modelu ma 1,2 GHz, można też korzystać z 768 GB RAM. Na dane mamy 4 GB pamięci i możemy rozszerzyć tę wartość za pomocą slotu na karty microSD.

Aparat ma 3,1 MP, natomiast kamera z przodu – VGA. Niepokoi bateria o pojemności 1500 mAh. System operacyjny określany jest jako lekki i pozwala na szybkie przeglądanie internetu nawet wtedy, gdy nie mamy dostępu do wydajnie działającej sieci. Smartfon ma oferować także opcję, która pozwala na korzystanie ze smartfona wtedy, gdy poziom naładowania jego baterii jest bardzo niski. System operacyjny ma umożliwiać instalowanie programów i gier z Androida.

Dodaj komentarz