Pierwszy smartfon ZTE z procesorem Media Tek LTE

Kolejny smartfon firmy ZTE będzie wyposażony w pierwszy procesor MediaTek, który łączy się z sieciami LTE. Świadczą o tym informacje na chińskich portalach. MediaTek to firma do tej pory zajmująca się produkcją tańszych chipsetów dla mniejszych firm produkujących smartfony. Ich modele miały zwykle niższą wydajność (ale i mniejsze zużycie prądu) od procesorów takich gigantów jak Nvidia czy też Qualcomm. Wprowadzenie chipsetów z modułem LTE na pewno pozwoli firmie na uzyskanie znacznie większej sprzedaży swoich produktów, gdyż ta sieć zdobywa ogromną popularność.
W sieci pojawiła się specyfikacja modelu zawierającego ten procesor. Ma mieć ekran 5 cali 720 p, 2 GB RAM i kamery z przodu i z tyłu odpowiednio 5 i 8 MP. Pamięć na dane użytkownika wynosi 16 GB, natomiast bateria ma pojemność 2300 mAh.
Jak widać, nowe podzespoły pozwoliły na stworzenie smartfona w niskiej cenie (w abonamencie kosztuje około 128 dolarów), który nie będzie bardzo odstawał od znacznie droższych modeli takich firm jak Samsung czy też Sony.

Dodaj komentarz