Pierwszy tablet z procesorem Tegra 4 i wyświetlaczem WQHD

W dzisiejszym poście pragniemy opisać pierwszy tablet używający nowego procesora Tegra 4. Mimo tego, że produkuje go firma mniej znana niż HP czy Asus, to tabletowi Kalos przypadnie prymat pierwszeństwa. Firma, która go produkuje to BungBungame – tajwański producent sprzętu oraz oprogramowania. Godny uwagi jest nie tylko procesor, ale także wyświetlacz, w jaki wyposażono tablet.

Zapowiadana wielkość wyświetlacza to 10 cali. Zadziwia niezwykle wysoka rozdzielczość – ekran IPS ma 2560 na 1600 pikseli. Procesor Nvidia Tegra 4 Cortex to procesor czterordzeniowy, który powinien być wystarczający do obsłużenia panelu, o tak dużej rozdzielczości. Tablet ma standardową pamięć ram – 2 gb oraz dysk o pojemności 16 GB. Autofocus kamery o rozdzielczości 13 mp jest wpierany diodami led.

Producent nie podaje specyfikacji baterii – ciekawe na jak długo wystarczy, przy tak świetnych parametrach.

Tablet jest wyposażony także w slot kart microSD, wejście na karty sim oraz system operacyjny Android w wersji 4.2.1 Jelly Bean. Jeszcze nie wiadomo, kiedy Kalos pojawi się sklepach w Europie oraz Stanach Zjednoczonych.

Dodaj komentarz