Plotki krążą nad nowym tabletem firmy Microsoft – czy powstanie Surface 2?

Pierwszy model tabletu Surface, produkowanego przez Microsoft, sprzedaje się bardzo słabo i przynosi wielomilionowe straty. Okazuje się, że Microsoft pracuje nad kolejnym tabletem z tej serii, który będzie działał na procesorze Intel Core I5. Wygląda na to, że znajdzie on o wiele więcej nabywców niż poprzednik – są już zamówienia w przedsprzedaży, na wersję z dyskiem twardym 128 GB. Zastanawiamy się, jaki plan ma Microsoft, aby przyciągnąć użytkowników tabletów takich firm jak Apple czy Lenovo?

Plotki sugerują, że tablet ma mieć wyświetlacz o przekątnej siedem cali – czyli taki jak na przykład Nexus 7. Ciekawą opcją będzie połączenie tego tabletu z konsolą Xbox One – może wtedy służyć jako kontroler.

Microsoft zapowiedział także kilka promocji na targach Computex. Podobno będzie można ściągnąć darmową wersję programu Outlook dla systemu Windows RT. Podobne promocje tyczą się całego pakietu Office w wersji Student. Na tych samych targach pod kontrolą Windowsa RT działały jedynie dwa tablety – Inventec Lyon oraz Acer Iconia W3. Być może firma z Redmont zbiera siły na czas premiery swojego cacka. Miejmy nadzieję, że nowy Surface będzie się sprzedawał lepiej niż poprzednik.

Dodaj komentarz