PocketBook Sense- świetny czytnik e-booków w przyzwoitej cenie

Na polskim rynku pojawił się kolejny interesujący czytnik e-booków- PocketBook Sense. Jest to dobrej klasy sprzęt, który zaoferuje nam mocną specyfikację w cenie nieprzekraczającej 530 złotych. Oto jak się prezentuje.

6-calowy ekran klasy E-Ink Pearl o rozdzielczości 1024 x 758 pikseli z zagęszczeniem pikseli na cal na poziomie 212 ppi. Ekran obsługuje 16 odcieni szarości i zawiera czujnik jasności oświetlenia, który pozwala na automatyczne dostrojenie jasności ekranu tak, aby tekst był widoczny i nie męczył naszego wzroku.

W czytniku producent zawarł 4 GB pamięci flash z możliwością rozszerzenia dzięki karcie microSD. W urządzeniu znajdziemy port USB oraz moduł Wi-Fi. Za zasilanie odpowiadać będzie akumulator o pojemności 1500 mAh, który pozwoli na przerzucenie do 8 tysięcy stron na jednym cyklu ładowania. Za wydajność odpowiada procesor o zegarze na poziomie 1 GHz, wsparty 256 MB pamięci operacyjnej. Preinstalowany system to Linux 2.6. Czytnik może pochwalić się niewielkimi wymiarami (151,4 x 109,9 x 7,5 mm) oraz wagą na poziomie 155 gramów.

Dodaj komentarz