Podgląd domu na zegarku

W sklepie z programami Android Wear pojawiła się bardzo ciekawa aplikacja. Nazywa się tinyCam Monitor i dzięki niej możesz na zegarku smartwatch obejrzeć, co się dzieje w twoim domu. Współpracuje na z określonymi kamerami pracującymi w trybie online.

Dzięki oprogramowaniu możesz w każdej chwili zerknąć, czy w domu jest wszystko w porządku. Można także oddalać i przybliżać obraz, dzięki odpowiednim gestom wykonywanym na ekranie zegarka. W sieci pojawił się film ukazujący działanie aplikacji na zegarku Moto 360, gdzie dość dużym problemem okazał się okrągły ekran, zmniejszający widoczność.

Dzięki rozwojowi technologi będzie możliwe łatwiejsze monitorowanie obiektów, co może się sprawdzić na przykład w służbie ochroniarskiej lub policji. Największym ograniczeniem jest czas działania zegarka smartwatch na baterii, gdyż nie wytrzyma on dłużej, niż kilkadziesiąt minut takiej transmisji. Czekamy na zegarki, które będą działały tak długo, jak telefony komórkowe sprzed kilku lat lub … zwykłe zegarki.

Dodaj komentarz