Pojawią się smartfony firmy Vaio

Laptopy Vaio sprzedawane przez Sony zachwycały designem i szybkim działaniem, ale powodowały też wiele problemów. Nie są już produkowane przez rok, a firma Vaio, która była za nie odpowiedzialna, zmieniła profil swojej działalności.

Na targach CES 2015 można było obejrzeć pierwsze smartfony wykonane przez tego producenta. Mają być one sterowane systemem operacyjnym Android w poprzedniej wersji, a ekran to prawdopodobnie wyświetlacz 5 cali. Sony nie powinno obawiać się, że Vaio będzie naśladowało wygląd jego modeli Xperia, ponieważ to zupełnie inna marka.

Jesienią tamtego roku pojawił się także biznesowy tablet firmy Vaio, który przypomina nieco Microsoft Surface Pro 3. Jak widać, firma szybko się rozwija, ale nie ma dużego udziału w rynku.

Trudno powiedzieć, czy jest w tej chwili miejsce dla kolejnego gracza na rynku smartfonów z Androidem. Oprócz tej firmy, na CES 2015 pojawiły się także smartfony Kodaka (planowane są także tablety) i firmy Polaroid, co oznacza, że następne firmy chcą swój kawałek tortu.

Dodaj komentarz