Powrót map od firmy Nokia

Mapy firmy Nokia były uznawane za jedne z najlepszych, jednak od pewnego czasu nie można ich znaleźć w App Store. Na szczęście już niedługo będzie można je zainstalować także na smartfonie z systemem operacyjnym Android.

Mapy mają być dostępne także dla właścicieli smartfonów firmy Apple. Można z nich korzystać nie tylko wtedy, gdy mamy dostęp do sieci, lecz także offline, po uprzednim pobraniu ich na nasz smartfon. Cechą wyróżniającą mapy Nokia jest ogromna ilość zobrazowanych krajów – jest ich aż 200. Ta opcja raczej nie będzie tak przydatna, jak nowe informacje na temat komunikacji miejskiej w różnych miastach i badanie tego, czy ulice są zakorkowane.

Największym minusem map od firmy Nokia jest to, że są one dostępne na Androidzie jedynie w przypadku sprzętu od firmy Samsung. Jeśli nie masz takiego smartfona, to musisz zaczekać do ukazania się nowej wersji aplikacji lub … kupić smartfon z systemem iOS 8. Nie są to dobre wiadomości dla właścicieli innych smartfonów i mogą zepsuć wizerunek Nokii.

Dodaj komentarz