Poznaj specyfikację Xperia Z4

Sony Xperia Z4 to kolejny smartfon, który przykuwa uwagę wszystkich ludzi zainteresowanych światem mobilnym. Poprzedni model nie miał zbyt dobrych parametrów, jeśli porównamy go z Xperią Z2, dlatego użytkownicy liczą na to, że Z4 będzie rewolucyjny.

Niestety, na podstawie pierwszych specyfikacji, które wyciekły z Sony, nie możemy liczyć na znaczną poprawę jakości.

Ekran ma 5,4 cala i rozdzielczość QHD, czyli w stosunku do poprzednika nic się nie zmieniło. Procesor to Snapdragon 805, który jest wspierany 4 GB RAM. W smartfonie pojawił się nowy aparat, który nie wnosi jednak nic, poza zwiększoną ilością megapikseli (będzie miał 20 MP). Tę zmianę można ocenić jedynie negatywnie, bo poprzedni aparat w Xperia Z3 jest bardzo dobry, natomiast zwiększenie ilości megapikseli spowoduje jedynie kłopoty (szum, ciężar zdjęcia). System operacyjny to oczywiście Android w wersji 5,0, smartfon ma baterię o nieco większej pojemności, która teraz wynosi 3420 mAh. Smartfon jest wodoodporny i będzie można go ładować bezprzewodowo.

Pojawiły się też kolejne informacje na temat urządzeń z tej samej serii. Dla osób, które nie chcą tak dużego smartfona, polecamy Xperię Z4 Compact z ekranem o przekątnej 4,6 cala i rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli. Większy model to Z4 Ultra, który ma ekran 6,4 cala o rozdzielczości takiej samej, co Z4. Jeśli taki tablet to dla Ciebie za mało, powinieneś odkładać pieniądze na 10.1 cala Xperia Z4 Tablet. Jego ekran ma rozdzielczość Quad HD. Podobno trwają prace nad modelem, który będzie wyposażony w ekran 4K, ale na jego pojawienie się trzeba będzie jeszcze trochę zaczekać.

Producent tabletów chce przyciągnąć użytkowników nie tylko za pomocą świetnych parametrów urządzeń, lecz także dzięki ich designowi. Tablety mają mieć jeszcze cieńszą konstrukcję i niemal zupełnie zostaną pozbawione ramek wokół wyświetlacza. Jeśli chodzi o ich parametry to wygląda na to, że Sony kopiuje strategię Apple – powiększa swój smartfon do coraz większych rozmiarów prawie niczego nie zmieniając.

Dodaj komentarz