Premiera nowego Nexusa X

Każdy kolejny Nexus budzi duże emocje i plotki – w przypadku modelu Nexus X pojawiły się informacje o tym, że przypomina on przerośniętą Moto X. Jego wygląd jest niemal taki sam jak produkt firmy kilka miesięcy temu przejętej przez Lenovo.

Według strony 9to5 Google nowy smartfon ma wyświetlacz o przekątnej prawie 6 cali i rozdzielczość 2560 na 1440 pikseli. Zagęszczenie pikseli na cal wynosi prawie 500 ppi. Procesor to bardzo mocny Snapdragon 805 wspierany 3 GB RAM.

Nexus 6 ma mieć także kamery o rozdzielczości 13 MP i 2 MP, co przypomina produkt Moto X. Bateria w tym modelu ma pojemność 3200 mAh, natomiast dysk twardy zapewnia zachowanie 32 GB danych (należy jeszcze odliczyć dane systemowe). Smartfon ma aluminiową ramkę i będzie wyposażony w czytnik odcisków palców, zapewniający prywatność.

Smartfon jest napędzany systemem Android L 32 bit, co jest dla niektórych osób niesłusznym powodem do narzekania. Okazuje się jednak, że aplikacji wykorzystujących system 64 bitowy jest jak na lekarstwo.

Dodaj komentarz